ПОДІЇ КОЛЕДЖУ

10 грудня 2021 року
Традиційно на початку грудня у нашому навчальному закладі проводиться тиждень права до Всесвітнього дня права. Цьогоріч в бібліотеці коледжу організовано виставку «Україна правова». Керівниками навчальних груп проведено тематичну виховну годину «Право на освіту: право чи обов’язок?», анкетування студентів «Молодь та протиправна поведінка». Мета заходів – підвищення рівня правової культури серед молоді.
7 грудня 2021 року
В Україні відзначають День місцевого самоврядування. В межах навчальної дисципліни «Громадянська освіта», яку проведено на базі бібліотеки коледжу студенти дізналися про Харківську обласну раду, районні, міські, селищні ради та громади області, їх кількість, структуру, особливості співпраці. Підсумком заняття була вікторина «Місцеве самоврядування в Україні та світі: цікаві факти» для студентів 1 курсу, яку провели бібліотекарі за матеріалами заняття та книжково-ілюстративної виставки «Місцеве самоврядування в Україні: реалії та перспективи».
6 грудня 2021 року
В коледжі відбувся цикл заходів, присвячених Дню Збройних Сил України «Уклін всім, хто край свій боронить»: проведені інформаційно-просвітницькі години спілкування у навчальних групах; в бібліотеці студенти переглянули відео фільм «Нащадки славних козаків: відвага, мужність крізь віки» та відвідали книжково-ілюстративну виставку, яка доповнила факти з фільму та сприяла формуванню у молоді естетичного смаку через читання.
6 грудня 2021 року
Вітаємо народний ансамбль народного танцю «Закаблуки» (керівник О.Ковалівська) з перемогою у І Відкритому багато жанровому конкурсі мистецтв «Зорицвітова веселка – 2021». Бажаємо успіхів та нових творчих звершень!
5 грудня 2021 року
5 грудня 2021 року у Харкові сталася подія – Міжнародний хоровий фестиваль імені В’ячеслава Палкіна, організований Харківською міською радою, присвячений пам’яті видатного земляка на сцені Харківської обласної філармонії. Серед багатьох хорових колективів на фестивалі був представлений творчий колектив коледжу – український народний хор «Основа».
5 грудня 2021 року
Вітаємо учасників українського народного хору «Основа» (художній керівник С.Кобзєв, хормейстери – О.Кобзєва та О.Василевська; концертмейстери – В.Карпенко, А.Дудка, Д.Скоропад) з перемогою у III Міжнародному конкурсі вокально-хорового мистецтва «Vokal-Art» місто Ужгород (дистанційно) та дипломом лауреата І ступеню у номінації «Хори». У виконанні хору прозвучали: українська народна пісня в обробці І.Бідака «Червоная калинонька»; «Котився горщик» (музика І.Гайденка на народні тексти). Високоповажне журі висловило подяку керівникам за професіоналізм та популяризацію української народної пісні.
3 грудня 2021 року
На історичному факультеті Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна в онлайн-форматі відбулася 39-а Міжнародна краєзнавча конференція молодих учених «Краєзнавство у системі науки та освіти: досвід і перспективи», присвячена 100-річчю створення Харківського інституту народної освіти імені О.О.Потебні. З науковими доповідями виступили представники Харкова, Києва, Одеси, Вінниці, Чернігова та інших міст України, а також іноземних держав: Бельгії, Білорусі, Латвії, Польщі, Туреччини та Угорщини. У заході взяли участь студенти коледжу різних спеціальностей: Руслан Красніков «Інтерв’ю Дмитра Гордона як джерело дослідження історії Харківщини»; Валерія Спольнік «Діяльність кінотеатрів міста Харкова у 1991-2021 рр.»; Олексій Федоров «Кольорова палітра архітектурного обличчя міста Харкова у 1991-2021 рр.» (керівник – С.С.Селегєєв); Ілля Хайхан «Приватна чоловіча гімназія баронеси Н.М.Вітте у місті Харкові: історико-краєзнавче дослідження»; Владислав Медведєв «Історія Куп’янщини в контексті формування національної самоідентичності молоді» (керівник – О.А.Шахман). Вітаємо з успішною участю та бажаємо нових досягнень у пошуково-дослідницькій та науковій діяльності.
1 грудня 2021 року
На спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» відбулися заходи «СНІД: подумай про майбутнє – обери життя», присвячені Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. В навчальних групах проведені профілактичні заняття «Цінність життя». В бібліотеці студенти 3 курсу переглянули фільм «Любов романтична, а хвороба – ні!» та підготували і провели усний огляд до книжково-ілюстративної виставки «Не дай СНІДу шанс!» для першокурсників. По закінченню заходів студенти взяли участь у цікавій вікторині «Молодь проти СНІДу». Організатор заходів Л.Правдівцева.
27 листопада 2021 року
26 листопада 2021 року у Харкові відбулася подія для поціновувачів мистецтва балету. Студенти спеціалізації класичної та сучасної хореографії представили на сцені великої зали Харківської обласної філармонії своє мистецтво – концерт романтичної хореографії та романтичної музики «Від Pas de quatre до Шопеніани» на дві дії за участі знаних музикантів І.Чернявського та С.Калініна. Автор проєкту Н.Замєсова.
27 листопада 2021 року
З нагоди Всесвітнього дня філософії у коледжі відбувся вебінар «Від симпатії до одруження: філософський діалог про кохання». Спікерами виступили студентки філософського факультету Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна Бакаєва Альона, Дудка Катерина та Ягодка Ірина, які проходять педагогічну практику на базі нашого коледжу. Під час онлайн-зустрічі лекторами було висвітлено філософський зміст понять «любов», «кохання», «симпатія», розглянуто види любові, різноманітні наукові підходи до осмислення цього почуття. Жваву дискусію викликало обговорення таких цікавих питань, як «Що для кожного із Вас є любов?», «Яка сім’я може бути по-справжньому щасливою?», «Чи може чоловік і дружина жити без кохання та при цьому бути щасливими?». Усі учасники заходу отримали заохочуючі сертифікати.
27 листопада 2021 року
Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 роках. Наймасштабніший із них був у 1932-1933 роках. Жертвами цього Голодомору в Україні стали щонайменше 3,9 мільйона людей. Студенти і викладачі приєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» та о 1600 долучилися до загальноукраїнської хвилини мовчання, запаливши на підвіконні своєї домівки свічку як символ пам’яті та віри у майбутнє. До цієї події у бібліотеці коледжу організовано книжкову виставку «Пам’ять людська не забуде повік» (Дудник Л.В.), тематичні виховні години у навчальних групах (керівники навчальних груп).
26 листопада 2021 року
24-26 листопада 2021 року студенти ІІ курсу коледжу відвідали Харківський літературний музей. Під час екскурсії ознайомилися з літературним Харковом 20-х років ХХ століття, з літературними організаціями цього періоду, з історією письменницького будинку «Слово», його мешканцями. У ході екскурсії студенти також стали учасниками настільної гри «Будинок Слово».
25 листопада 2021 року
25 листопада 2021 року кафедра народних інструментів Харківського національного університету мистецтв відзначила 95-річний ювілей від дня заснування. На ювілейному концерті виступив ансамбль бандуристів коледжу (керівник Світлана Ніколенко).
23 листопада 2021 року
Що впливає на рішення кожної людини? Як часто люди купують абсолютно марні для них предмети? І найважливіше питання – чому? Розібратися у цьому мали нагоду студенти Харківського фахового вищого коледжу мистецтв під час інтерактивного заходу «Вплив реклами: плюси та мінуси. Тригери та мотивація у рекламі», який разом провели співробітники відділу мистецтв Обласної бібліотеки для юнацтва та працівники бібліотеки Коледжу. За багато років розвитку реклама досягла великих успіхів у процесі маніпуляції над свідомістю покупців. І одним з дієвих методів у цьому є тригери – це особливі психологічні прийоми, які мотивують людей вчинити певну дію прямо тут і цю хвилину. Модератори заходу та бібліотекарі на прикладах розповіли про ТОП-10 з них, які найчастіше використовуються рекламодавцями у створенні маркетингового продукту. Під час обговорення, студенти визначили, що найбільше на них діють такі тригери, як «Хіт продаж» чи «Ексклюзивний продукт». Але набагато складніше визначити ці маніпуляції, коли дивишся саму рекламу. Тому корисним для молоді були й практичні завдання, коли вони самі розбирали запропоновані рекламні ролики та оцінювали їх. Всі учасники інтерактивного заходу із задоволенням виконали завдання практичного тренінгу.
23 листопада 2021 року
З 1 по 30 листопада 2021 року триває «Місяць цифрової грамотності». Дана ініціатива реалізується в межах проєкту Міністерства цифрової трансформації Дія. Цифрова освіта. Проєкт охоплює національний портал з розвитку цифрової грамотності Дія. Цифрова освіта з понад 65 безоплатними освітніми серіалами та тестами на цифрову грамотність, а також розгалужену мережу з 6000 партнерських офлайн-хабів цифрової освіти.
22 листопада 2021 року
З метою піднесення престижу української мови, популяризації її серед молоді, виявлення творчо обдарованої молоді 18 листопада 2021 року в коледжі проведено I етап XXII Міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика серед студентів I-IV курсів, в якому взяли участь 47 студентів. Стали переможцями Коновалова В.О. і Шевцова М.Г., студенти 1-2 курсу спеціальності «Хореографія»; Шарига О.В, студентка 2 курсу спеціальності «Сценічне мистецтво». Цього ж дня відбувся I етап XII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед студентів I-IV курсів, в якому взяли участь 57 студентів. Переможцями стали студенти Ларічкіна Є. (2 курс), Редько С. (1 курс), Волченко А. (2 курс) спеціальності «Хореографія». Підготували студентів викладачі Мельничук В.Д., Мельник О.В. Вітаємо студентів і викладачів та бажаємо перемоги на наступних етапах конкурсу.
18 листопада 2021 року
До Дня студента в коледжі відбувся цикл заходів, організованих онлайн студентською радою (Прохоров Р.) та бібліотекою коледжу (Головко І.М.). Серед них: перегляд та обговорення документального фільму «Формування студентської особистості», фото проект «Найяскравіші моменти студентського життя», вікторина «Ерудит».
18 листопада 2021 року
Студенти III курсу спеціальності «Сценічне мистецтво» відвідали екскурсію «Комп’ютери – друзі людини» в музеї програмного забезпечення та комп’ютерної техніки «Software&computer museum». Студенти побачили понад 100 раритетних експонатів комп’ютерів, ігрових консолей, одиниць обчислювальної техніки та навіть роботів. У цьому приміщенні ніби потрапляєш у петлю часу, де можна побачити на одній полиці старовинний обчислювальний пристрій і те, у що він еволюціонував. Захід відбувся в межах навчальної дисципліни «ІТ сфери дозвілля, арт та гейм технології». Викладач Снєдков А.І.
17 листопада
2021 рокуДень студента – це свято, яке об’єднує всі покоління студентів, як теперішніх так і колишніх. Студентство коледжу – це 370 юнаків та дівчат, які сумлінно опановують мистецькі професії. Це – ініціативні, креативні особистості, які беруть активну участь у конкурсах, фестивалях, олімпіадах, творчих колективах, навчально-виховних заходах та проектах. Педагогічний колектив коледжу.

11 листопада 2021 року
11 листопада 2021 року відбулась ІV Регіональна студентська науково-практична конференція «PRACTICEFEST-2021», в якій взяли участь студенти різних спеціальностей коледжу: Олександра Калініна (94ВТЗ, керівник Федоренко О.В.), Катерина Дигало та Алеся Радішевська (94НЕМ, керівники Шахман О.А. та Снєдков А.І), Валерія Ткаченко та Галина Беляєва (94НЕМ, керівник Шахман О.А.), Діана Ільчук (94НПМ, керівник Сорокіна І.І.), Дар’я Гончар (94НХ, керівник Дудка Н.Т.), Євгеній Чекалов (93ІБАС, керівник Правдівцева Л.В.) Виступи студентів та викладачів були присвячені питанням удосконалення професійно-практичної підготовки у закладах фахової передвищої освіти. Студенти поділилися власним досвідом проходження різних видів практики, викладачі методами та технологіями поліпшення практичного навчання і перспективами необхідних змін в цьому напрямку.
10 листопада 2021 року
Впродовж тижня в коледжі проведено цикл заходів до Дня української писемності та мови. Бібліотека коледжу підготувала віртуальну виставку «Рідна мова – Всесвіту основа» (Дудник Л.В.). На цикловій комісії гуманітарних дисциплін зі студентами 1-2 курсів проведено мовознавчу онлайн-вікторину «Лунай прекрасна наша мово!» (Насонова О.С., Свєтлишева Т.М.). Керівники навчальних груп спілкувались зі своїми вихованцями на тематичних виховних годинах: Запара С.О. – ««Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить…», Маметова Н.П. – «Мови чарівний голос». Студенти 3 курсу спеціальності «Інформаційна бібліотечна та архівна справа» провели презентацію «День української писемності і мови» (Правдівцева Л.В.). Заходи сприяли поглибленню знань студентів про історію виникнення й становлення письма, про український алфавіт, історію українського правопису, вихованню поваги до історичного минулого, до народу, історії, любові до рідної мови; почуття національної гідності.
9 листопада 2021 року
Шановні колеги щиро і сердечно вітаємо вас з професійним святом – Днем працівників культури та майстрів народного мистецтва! Споконвіку пісня і танець, музика і слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті. Бажаємо вам теплоти у серці, міцного здоров’я, благополуччя, творчих успіхів і невичерпної наснаги. Нехай кожен день вашого життя буде сонячним, дарує радість творчого натхнення і життєвих перемог.

5 листопада 2021 року
В бібліотеці коледжу урочисто відкрито міні-проєкт Харківської обласної ради «РАЗОМ В МАЙБУТНЄ»: «Сучасна бібліотека-компетентний фахівець-активна громада» (впровадження комплексної автоматизації інформаційно-бібліотечних процесів) за участі заступника начальника територіального і місцевого розвитку та міжнародних зав’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради Мороз Олени Василівни, депутата Харківської обласної ради Дейнека Руслана Сергійовича та представників ініціативної групи. Поважні гості привітали присутніх з успішним впровадженням проєкту. Руслан Сергійович вручив сертифікат конкурсу керівнику проєкту. В рамках проєкту для бібліотеки було придбано сучасне комп’ютерне обладнання та програмне забезпечення, в тому числі автоматизована інформаційно-бібліотечна система УФД/Бібліотека. Загальний бюджет проєкту склав 307500 гривень, з яких: 215250 гривень – внесок обласного бюджету; 92250 гривень – кошти, внесені конкурсантом (коледжем). Втілення міні-проєкту дозволило створити на базі бібліотеки технічно обладнаний соціокультурний простір, вільний і доступний для спілкування, з безліччю ресурсів для навчання. Створено сучасний простір для проведення зустрічей з сучасними письменниками, переглядання та обговорення фільмів, створення презентацій, віртуальних виставок тощо.
29 жовтня 2021 року
Цього року уся Бандурна родина Харкова відзначає 100-річчя від дня народження Костянтина М’яскова. Костянтин М’ясков – визначна особистість в українській музичній культурі. Народився на співочій Полтавщині, навчався в Харкові: спершу у Спеціалізованій музичній десятирічці, потім Музичному училищі, навіть декілька місяців у консерваторії, але післявоєнні матеріальні негаразди не дозволили продовжувати навчання – поїхав на роботу до Донецької філармонії. І лише з початком 50-х років назавжди спинився для творчості у Києві. За основним фахом баяніст та був закоханий у бандуру. І хоч пандемія позбавила молодих виконавців концертної практики, можливості більш ретельної співпраці з викладачами та майстрами бандур (для підтримки їх у належному для виконавства стані). Концерт відбувся – поряд з іншими студентами творчих освітніх закладів Харкова в ньому взяла участь студентка 2 курсу Харківського фахового вищого коледжу мистецтв Ксенія Сліденко (клас викладача Світлани Ніколенко).
23 жовтня 2021 року
У межах кампанії «Місяць цифрової грамотності» організованої Департаментом культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації викладачі комісії гуманітарних та природничих дисциплін і сценічного мистецтва: Громова Н.В., Ковальчук К.І., Скирда І.М. та Лисюк О.О. – успішно завершили дистанційний курс «Цифрові інструменти Google для закладів вищої, фахової передвищої освіти» товариства «Академія цифрового розвитку» в період із 4 по 18 жовтня 2021 року. Отримали сертифікати.
20 жовтня 2021 року
18-19 жовтня 2021 року – в межах відзначення Всеукраїнського Дня відповідальності людини відбувся цикл заходів для студентів коледжу: година інформування «Декларація відповідальності людини Богдана Гаврилишина» з фотовиставкою «Найвпливовіший українець світу: Богдан Гаврилишин», онлайн-марафон відповідальності «Мрій. Працюй із задоволенням. Люби людей. Люби життя» в бібліотеці коледжу. Організатори заходів Головко І.М. і Дудник Л.В.; відео презентація за темою «Відповідальне ставлення до працевлаштування та задекларована праця – гарантія отримання заробітної плати та нарахування трудового страхового стажу» надала студентам інформацію про важливість та відповідальне ставлення до власної безпеки при працевлаштуванні та подальшій трудовій діяльності. Студенти отримали роздатковий тематичний матеріал та можливість ознайомитися з матеріалами на стенді «Сприяння працевлаштуванню». Організатор Шахман О.А. У навчальних групах були проведені тематичні виховні години у формі: Бліц-інтерв’ю «Що для вас означає «відповідальність людини»?» (у групах 1 курсу), Дискусія «Чи можуть існувати права людини без відповідальності людини?» (у групах 2 курсу), виховна година «Відповідальність – крок до успіху» (у групах 3 курсу); година спілкування «Створюй себе та змінюй Україну за Декларацією Богдана Гаврилишина»(у групах 4 курсу).
18 жовтня 2021 року
З 4 по 13 жовтня 2021 року відбулася творча подорож колективів КЗ «ХФВКМ» ХОР НАНТ «Закаблуки» (керівник заслужений працівник культури України Олена Ковалівська, балетмейстер Марина Рудишина) та фольклористичного гурту «Слобожаночка» (керівник заслужена артистка України Олена Шишкіна) до Республіки Польща. Захід відбувся за підтримки польсько-української ради обміну молоді в рамках проєкту Федерації розвитку Євроінтеграції (FRSE) «Українська культурна спадщина у європейському просторі». В проєкті взяли участь творчі колективи (студенти) КЗ «ХФВКМ»ХОР і Пшевурського (Республіка Польща) та Луцького (Україна) університетів. За період перебування на проєкті українські студенти та викладачі мали можливість ознайомитись з польською культурною спадщиною за допомогою майстер-класів, тренінгів та практичних показів за темами: «Психологічні аспекти виховання особистості в європросторі. Використання польської пісенної спадщини»; «Специфіка викладання предметів у творчих вишах під час дистанційного навчання»; «Використання сценічних прийомів самооборони в польському хореографічному мистецтві». Також керівники та учасники НАНТ «Закаблуки» та гурту «Слобожаночка» провели: творчі концертні виступи «Слобожанщина – перлина в намисті українського фольклору»; майстер-клас за темами: «Генезис українського бойового гопака»; сценічне володіння засобами козацької самооборони», «Використання списів, шабель, тулумбасів в хореографічному номері», «Витоки слобожанського співу». Під час проєкту колективи подорожували польськими містами: Краків, Бжозув, Соліна де зі своїми однолітками демонстрували мистецтво української пісні та хореографії. Організатори заходу, зокрема Голова Ради обміну молоді, ректор Пшевурського університету пан Роман Мазур висловив подяку директорові Харківського фахового вищого коледжу мистецтв Любові Морозко та Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації за виховання молоді в дусі євроінтеграції.
16 жовтня 2021 року
Щороку в коледжі проводяться виставки творчих робіт студентів. Цього року експонується виставка «Життя в стилі ЕКО». На виставці представлені 30 робіт, авторами яких є студенти 1-2 курсів різних спеціальностей. Дитячі шедеври вражають своєю оригінальністю, щирістю та теплотою сердець. Запрошуємо усіх бажаючих поринути у світ мистецтва. Переглянути виставку можна впродовж тижня (18-24 жовтня 2021 року) на другому поверсі навчального корпусу в аудиторії №23. Організатор виставки викладач екології Катерина Ковальчук.